KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14445372

nr 1444 5372

Olle Almgren

(f. 1914), Sverige

Oljemålning, "Ängsblommor". Signerad, daterad 1946. Olja på pannå, 75x58cm, yttermått inklusive ram: 100x83cm

Olle Almgren, svensk målare född 1914.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 24 januari 2022
kl 20:37:32

Olle Almgren

Läs mer om Olle Almgren