KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14445372
nr 1444 5372
Olle Almgren
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, "Ängsblommor". Signerad, daterad 1946. Olja på pannå, 75x58cm, yttermått inklusive ram: 100x83cm
Olle Almgren, svensk målare född 1914.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 24 januari 2022
kl 20:37:32
700 kr
1.100 kr
1.100 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.600 kr
1.800 kr
2.000 kr